"Zabawki dla Naszych Pociech w wieku 0-6 miesięcy"


Zabawki dla Najmłodszych

Spis treści : Wstęp 

Witam Was serdecznie, jak sam tytuł mówi, będę pisała dziś o 5 rzeczach/zabawkach dla Naszych Pociech w wieku 0-6 miesięcy. Dlaczego akurat ten temat, skoro jest powszechny ? Bo tutaj pokazuje to z własnej perspektywy i chce Was zaprosić do chwil/momentów, które ja przeżyłam przy tych zabawkach. Z drugiej strony im więcej pomysłów znajdziecie tym większy wybór w prezentach, a święta już za pasem. 


Mata Edukacyjna

Mata Edukacyjna

Mata Edukacyjna to idealny produkt dla każdego dziecka i rodzica. Wielofunkcyjna mata idealnie nadaje się do zabaw z dzieckiem, pomaga w rozwoju i również w bezpieczeństwie naszego maluszka, o czym opiszę Wam dokładnie poniżej. 
Mata Edukacyjna

Gdy Dziecko jeszcze się nie obraca na brzuszek, mata idealnie nadaje się również do masowania brzuszka, zabawę w rowerek czy kuku. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni. W moim przypadku nie raz posłużyła jako mata do przebierania maluszka, dzięki czemu nie musiałam go specjalnie przenosić w inne miejsce, np. przewijak. 

Mata z Pałąkami

Montując pałąki z zabawkami sensorycznymi, rozbudowywujamy możliwości zabawy. W tym czasie Nasz Maluszek poznaje kolory, dźwięki, a jego zainteresowanie nie ma końca. W pewnym momencie dochodzi już także nauka chwytu i chęć sięgania Naszej Pociechy po zabawki, a potem trzepotania całym światem, bo jak złapie to już nie puści :D 

Mata Basen z kulkami Kojec

W tej konfiguracji mamy 2 zastosowania, gdzie mata pełni funkcję kojca. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie musimy się martwić, że Maluszek, który umie już się przewracać na brzuszek, a nagle upadnie na twardą podłogę.

Drugim zastosowaniem jest korzystanie z tej Maty jako basenu z kulkami. W momencie, kiedy Nasze Dziecko już siada lub utrzymuje taką pozycję, spokojnie możemy wsypać piłeczki, które na pewno je zainteresuje.

Podsumowanie: 

Wielofunkcyjna mata edukacyjna, to pierwsza rzecz,  jaką zaproponuje każdemu rodzicowi. Dzięki jej rozbudowanym funkcjom można zadbać o rozwój dziecka, rozrywkę oraz bezpieczeństwo. Sama korzystałam, więc polecam gorąco.

 


Karuzela

Karuzela do łóżeczka

Karuzela, kto w dzisiejszych czasach nie stosuje jej do łóżeczka. Sprawdza się ona za każdym razem. Powyższy produkt idealnie nada się do uspokajania dziecka podczas płaczu jak i do usypiania. Dzięki wbudowanemu projektorowi, który rzuca gwiazdki na sufit, ścianę, nasze dziecko zaczyna się interesować i tak jak było w moim przypadku cieszyć i próbować złapać gwiazdkę z nieba. 

Podczas usypiania uspokajająca melodyjka + zabawki na sznurkach potrafią zrobić robotę. Dziecko skupia się na zabawce, a po czasie zaczyna przysypiać. Oczywiście to także zależy od naszego dziecka. Miałam przypadki, że bardziej się córeczka bawiła i cieszyła do karuzeli,  niżeli chciała usnąć, jednak to rzadko się zdarzało. 


Szumiś

Szumiś

Szumiś to również zabawka z typu uspokajaczy do snu. Nasze dzieci często potrzebują bliskości, aby zasnąć. W takich wypadkach nie chcemy przyzwyczajać dziecka do wspólnego zasypiania, bo skończy się tak, że będzie z nami spało, aż podroście. W tym przypadku z pomocą przychodzi szumiś, który oddaje dźwięki przyjazne dla dziecka oraz może posłużyć za przytulankę. Dzięki takiemu rozwiązaniu szybciej unikniemy wspólnych nocy z dzieckiem, które mogą trwać nawet kilka lat.


Interaktywna ośmiornica to idealna zabawka dla naszego maluszka. W przypadku mojej córki, na początku pojawił się strach, jednak po przełamaniu nie mogliśmy z mężem zabrać jej zabawki. Ośmiornica porusza się po podłodze, co zachęca nasz skarb do próby pełzania za zabawką. Dodatkowo posiada wibracje oraz dźwięki przyjazne dla Dziecka. Polecam, gdyż sprawia radość dzieciom jak i rodzicom, którzy obserwują,  jak ich pociecha się rozwija.   


Podsumowanie: 


Przechodząc na koniec naszego artykuły, chcę podkreślić, że są to po prostu przykłady do wspólnej zabawy, czy rozwoju dziecka. Jednak ja do niczego nie namawiam, nie mówię, że trzeba je mieć. Każdy z nas ma swoje dzieci i wie jak, chce je rozwijać i spędzać z nimi czasu, a to nie jest poradnik, tylko wpis na naszym blogu. Liczę, że powyższe pomoże w podjęciu decyzji, co jeszcze dziecku kupić.

 
Pozdrawiam Was Serdecznie
Babyszoperka