Jakie autko na akumulator kupić dla dziecka ? 

Nad tym dylematem siedzi nie jeden rodzic, czy dziadek i babcia. Zastanawiamy się, które auto wybrać i dlaczego ? Co ono w sobie ma, że kosztuje tyle, a nie mniej/więcej. Na czym się skupić ? Co jest ważne ?

I właśnie w tym wpisie, postaram się przybliżyć odpowiedzi na powyższe pytania. Artykuł nie podejmie za Was decyzji, które autko będzie lepsze. Jest to w dużej mierze Wasz wybór pod względem upodobań, możliwości finansowych oraz wpływu na decyzję przez osoby Wam bliskie.


Jaki pojazd na akumulator dla dziecka ?

Spis treści : 

1. Wiek dziecka,
2. Wielkość/rozmiar autka,
3. Wyposażenie,
4. Pilot czy nie ? 
5. Jakie koła ? 
6. Autko lakierowane, czy zwykły plastik?
7. Czas pracy,
8. Podsumowanie. 


"Wiek dziecka"

Czy moje dziecko mając miesiąc może mieć autko?
Czy syn/córka 5-letni/a mogą korzystać z takiego pojazdu, czy są już za duzi?
Czy roczne dziecko poradzi sobie z prowadzeniem autka ?
3-letnie dziecko jest już za duże, prawda ?
Na chrzest to świetny prezent!

Powyżej to tylko część pytań i stwierdzeń, z którymi się spotykamy podczas wyboru autka na akumulator. Nic dziwnego, każdy chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Poniżej przedstawiam odpowiedzi:

Czy moje dziecko mając miesiąc może mieć autko?


1. Oczywiście, że może-tylko będzie pojazd stał i się kurzył. Bądźmy realistami, dziecko w tym wieku jeszcze nie siedzi, a wymuszanie na nim tej pozycji będzie miało zły wpływ na rozwój kręgosłupa. Jeśli chcesz to kup, ale poczekaj aż dziecko się rozwinie i będzie już porządnie siadało.

Czy syn/córka 5-letni/a mogą korzystać z atakiego pojazdu, czy są już za duzi?


2. Nie jest powiedziane, że dziecko mając 5 czy 6 lat będzie za duże. Każde dziecko rozwija się inaczej, a co za tym idzie-rośnie w swoim tempie. Autka mają odpowiednią wytrzymałość wagową i to na ten parametr powinniśmy patrzeć w pierwszej kolejności, dalej to przymierzenie czy dziecko nie jest za wysokie, bo szkoda, żeby nogi wystawały i przeszkadzały podczas jazdy-to zabiera frajdę.
Więc jeśli masz możliwość sprawdzenia, czy dziecko zmieści się do danego autka w sklepie stacjonarnym-to zrób to i wtedy masz podaną odpowiedź na pytanie.

Czy roczne dziecko poradzi sobie z prowadzeniem autka ?

3. Nie spotkałam się z dzieckiem, które potrafi samo prowadzić autko na akumulator bez pomocy rodzica, więc wg mnie odpowiedź brzmi Nie poradzi sobie. Jednak jest to wiek, w którym pociecha już siedzi, a nawet zaczyna chodzić. W tym przypadku do uszczęśliwienia naszego maluszka przychodzi z pomocą "Pilot", dzięki któremu to my sterujemy pojazdem, a nasze dziecko cieszy się z jazdy.

 

3-letnie dziecko jest już za duże, prawda ?


4. Nie, 3-letnie dziecko to najlepszy moment na zakup pojazdu, dlaczego ? Sam producent zaznacza, iż pojazdy są dla dzieci od 3 roku życia. To jest czas, gdzie dziecko potrafi już samo nacisnąć pedał gazu, rozumie prawo/lewo/stój i to wtedy zaczyna się dla dziecka najlepsza zabawa. Więc 3 lata, to idealny czas na zakup autka na akumulator.

Na chrzest to świetny prezent!


5. Tak i nie, wszystko zależy, w jakim wieku (ile miesięcy) ma dziecko. Tutaj możemy wrócić do pierwszego pytania, gdyż autko może stać i zarastać kurzem. Tak, bo jest to jeden z momentów, gdzie wiele osób może się zrzucić na taki prezent.


Wiek dziecka do zakupu autka to ciężki temat. Producent wskazuje, iż pojazdy tego typu są od 3 roku życia. Jednak spotykamy się z zakupem już zdecydowanie wcześniej lub później. Jest to uwarunkowane sytuacją/możliwościami finansowymi/świadomością. Powyższe pytania i odpowiedz są przeze mnie na codzień spotykane w Moim sklepie stacjonarnym - dlatego załączyłam odpowiedzi do nich, aby Was troszkę nakierować, jeśli chodzi o wiek.


Wielkość/rozmiar autka

Rozmiar autka na akumulator

Rozmiar autka jak najbardziej ma znaczenie, a największe to jego długość i szerokość. Te dwa parametry najbardziej wpływają na komfort prowadzenia pojazdu i to po części od nich jesteśmy uzależnieni, jeśli chodzi o wybór, dlaczego ?

Możesz mieć dziecko, które ma 3-latka, a jednak jak na swój wiek jest wyrośnięte i krótki pojazd, mimo że jest od trzeciego roku życia nie będzie dla niego komfortowym pojazdem, bo jest za wysoki i kolana mu przeszkadzają przy kierownicy. Możesz dzięki temu, także patrzeć przyszłościowo i kupić, większe autko, które posłuży na kilka lat, a nie na rok.
To samo jest w odwrotną stronę, Nasze dziecko może mieć 5-6 lat i być drobne, a dzięki temu może spokojnie korzystać z jazdy takim pojazdem, jednak wielkość nadal ma znaczenie, bo jest to raczej oczywiste, że dłuższe autko będzie dla Niej/Niego wygodniejsze.


Wyposażenie

Wyposażenia autka na akumulator

Spotykane są poniższe wyposażenia:

Kluczyk-do odpalenia-imitacja uruchomienia prawdziwego auta, nie znajduje się we wszystkich pojazdach,
Bluetooth-możliwość parowania swojego telefonu/tabletu w celu puszczania dziecku, jego ulubionych melodii czy piosenek.
Jack-Jack-podłączanie za pomocą Jack-Jack np. mp3/mp4 czy telefonu lub tabletu,
USB-do podłączenia pendrivia,
Czytnik kart-do kart pamięci od SD do micro SD,
Radio FM-wyszukaj swoją ulubioną stację,
Wentylatory wewnętrzne-do schładzania naszej pociechy podczas gorących dni.
Skrzynia biegów-drążek do przesuwania w przód i w tył z możliwością regulowania maksymalnej prędkości,
Światła-przód i tył,
Podświetlana deska rozdzielcza,
Pilot zdalnego sterowania-do Panowania nad naszym młodym rajdowcem lub kierowania dużym pojazdem na sterowanie.
Koła piankowe (EVA) lub plastik,
Otwierane drzwi,
Skórzany lub plastikowe siedzisko,
Pasy bezpieczeństwa,
Dodatkowe miejsca na bagaż/schowki
Położony lakier-zdecydowanie bardziej efektywnie prezentuje się pojazd i jest bardziej wytrzymały na zarysowania przy czyszczeniu.
Uchwyt do holowania-idealnie sprawdza się po rozładowaniu.

Powyższe wyposażenie nie znajduje się w każdym modelu, dlatego mamy różne ceny do danego modelu. Wszystko zależy od tego, co chcemy, aby auto posiadało i jakie mamy wobec niego oczekiwania.


"Pilot czy nie ?"


 

Według mnie jest to pytanie retoryczne, bo pilot do autka na akumulator musi być dlaczego ?

Niektóre autka rozpędzają się nawet do 7 km/h, a jest to szybsza prędkość niż zwyczajny chód podczas spaceru, a więc chcesz biec za dzieckiem, które nie koniecznie już dobrze prowadzi auto, czy wolisz kliknąć klawisz lub sterować za młodego rajdowca ?
Pilot to wygoda dla nas rodzica pod względem bezpieczeństwa naszego dziecka, jak i spokojnie odbytych spacerów, bez biegania. Dlatego pilot do autka na sterowanie musi być, a nie każdy model go posiada.

 


 

"Jakie koła ?"

Jakie koła wybrać przy pojeździe ? Wybór często jest przez nas dokonany w momencie, gdy kupujemy autko w cenie 500/600 zł +, gdyż przeważająca większość pojazdów na akumulator w tej cenie posiada już koła EVA (piankowe), które charakteryzują się miękkością i dzięki temu, mniej słyszymy obijające się koła o chodnik/płyty betonowe czy na drodze oraz nie musimy się martwić, że jak pęknie (tak jak w przypadku plastiku) to już po zabawie. W przypadku piankowych kół szybciej spotkamy się ze zdarciem bieżnika niż jak w przypadku plastiku pęknięcia. Ja wybieram i polecam dlatego koła EVA.


 

Autko lakierowane, czy zwykły plastik?

 

Wszyscy myślimy, że skoro płacimy tak duże pieniądze to auto dojedzie do Nas w nienaruszonym stanie. Otóż tutaj często popełniamy błąd, zwłaszcza przy autkach na akumulator plastikowych bez lakieru, dlaczego ? Plastik bardzo łatwo się rysuje i mimo świetnego zabezpieczenia, ciężko otrzymać egzemplaż, który nie jest porysowany. Rysy na takim pojeździe można zrobić już nawet czyszcząc go z kurzu - taka jest rzeczywistość. Jeśli jesteś bardziej wymagającym użytkownikiem zdecyduje się na pojazd lakierowany, gdyż prezentuje się on zdecydowanie lepiej, lakier dodaje mu błysku oraz łatwiej zadbasz o jego estetyczny wygląd. Jednak autko na akumulator z lakierem, wiąże się z kosztem dodatkowych 200-300+ zł zależnie od modelu pojazdu.

Ja nie jestem wymagającym użytkownikiem, dlatego zwykły plastik na obudowie samochodziku mi wystarczy.


 

"Czas Pracy"

Czas działania autka na akumulator

Czas działania, jak i ładowania pojazdu mimo różnic cenowych często jest taki sam.
Spotkamy się z różnymi specyfikacjami, jednak średnio autko na akumulator działa 1h-1,5h w zależności od tego, z jakich funkcji autka korzystamy np.:
- światła przednie/tylne,
- muzyka,
- bluetooth
I inne funkcje wpływające na rozładowanie naszego akumulatora.
Jeśli chodzi o czas ładowania, to autka ładują się minimum 8h i ich akumulatory średnio starczą na 200 - 300 ładowań, w zależności od modelu pojazdu.

Natomiast czy wydacie 500 zł, czy 1000 lub 2000 autko może jeździć ten sam czas i ładować się minimum 8h.


 

"Podsumowanie"

Mam nadzieje, że ten wpis choć trochę przybliży Was do podjęcia decyzji, które autko na akumulator kupić i czym się kierować. Nie jest to łatwa i tania decyzja, więc rozumiem Wasze pytania i momenty zastanowienia.

Jeśli chodzi o kwestię kosztów, to przypominam, że na naszej stronie Macie możliwość zakupu takiego pojazdu na raty, dlaczego ? Bo tak jak wspomniałam wcześniej, nie jest to tania zabawka i nie zawsze mamy możliwość zrzutki z resztą rodziny.

Raty autko na akumulator

Pozdrawiam Was i do usłyszenia :D 
Babyszoperka